Charakteristika území v rámci ČR

Obec Doksany leží v Českém středohoří mezi městy Terezín a Budyně hned vedle obce Brozany v rovinaté oblasti dolního toku Ohře. Doksany se mohou pyšnit památkovým komplexem středoevropského významu - původně románský ženský premonstrátský klášter, založený v letech 1144 – 1146. Obec je ve správním obvodu obce úřadu Roudnice nad Labem.

Doksany leží v Euroregionu Labe/Elbe, který je vymezen oblastí v česko-německém pohraničí a je součástí Evropské unie. Tato oblast zahrnuje na české straně část severních Čech a na německé straně Saské Švýcarsko, část horního Polabí a Východní Krušnohoří. Tento region zaujímá rozlohu 5 547 km2 a žije zde přibližně 1,5 milionu obyvatel.

Doksany jsou bezprostředně napojeny na dálnici D8, která je součástí dálničního tahu E 55 Praha – Ústí nad Labem – Spolková republika Německo tvořícího jeden z článků evropské dálniční sítě ve směru Skandinávie – střední Evropa – balkánské státy.

Lokalita   obec – Doksany 
region – Litoměřicko 
okres – Litoměřice
kraj – Ústecký
stát – Česká republika
Webové stránky   obec - www.obec-doksany.cz
region - www.litomerice.cz
Vzdálenosti   z Prahy 52 km
z Brna 253 km
z Drážďan 103 Km 
z Berlína 293 km
Průmysl   region - centrum zemědělské oblasti (ovocnářství, chmelařství), průmysl potravinářský (mrazírny, konzervárny, mlýny), strojírenský, textilní, kožedělný, z části průmysl chemický, papírenský průmysl
Služby   dostupné v Litoměřicích, Roudnici nad Labem - banky, pojišťovny, nemocnice, realitní a právní kanceláře
Kultura   významná kulturně historická památka Klášter, další dostupné v Litoměřicích, Roudnici nad Labem - divadlo, kina, muzeum, galerie, historické památky, Výstaviště zahrada ČechLitoměřice
Sport   koupaliště, krytý bazén, zimní stadion, tenis, tělocvičny, fotbalový stadion a sportovní areál v Brozanech, krytá hala, apod.

mapa2